Inspired by: Jon Kortajarena

By 21:39 , ,

Dzisiaj w cyklu Inspired by postanowiłem skupić się na jednym z najbardziej rozchwytywanych (i najprzystojniejszych) modeli – Jonie Kortajarena. Urodzony w 1985 roku w Bilbao w Hiszpanii, występował w najlepszych pokazach mody i kampaniach a jego kariera wciąż nabiera tempa. Jon został odkryty w 2003 roku w Barcelonie. Rok później był już twarzą Just Cavallii. Przez ponad 12 lat współpracował z największymi nazwiskami w świecie mody (Dolce & Gabbana, Versace, Armani itp) oraz pojawił się w niezliczonej ilości kampanii. Jon próbował też swoich sił w aktorstwie i, w przeciwieństwie do wielu modeli aspirujących do dostania się na wielki ekran, zagrał w bardzo dobrej produkcji - w nominowanym do Oskara filmie 'A Single Man'. Co prawda fakt że film został wyreżyserowany przez Toma Forda, znanego projektanta mody, na pewno miał pewien wpływ na jego angaż - i tak jest to duży sukces.

Skupiając się  na stylu prezentowanym przez modela, charakteryzuje się on swoistym luzem co niewątpliwie przyczyniło się do jego sukcesu. Co więcej, w połączeniu z fryzurą w stylu James'a Dean'a oraz zadziornym spojrzeniem, jego wygląd jest po prostu bardzo 'cool'. Uważam że Kortajarena jest typem mężczyzny który wygląda świetnie nawet w białym t-shircie i prostych jeansach i nigdy nie sprawia wrażenia jakby robił coś na siłę, za bardzo się starał. Jak każdy topowy model potrafi 'sprzedać' ubrania, wszystko co ma na sobie wygląda świetnie i staje się obiektem pożądania. Wydaje mi się że sekret jego uroku kryje się w dużej mierze w jego pełnej luzu, bezpretensjonalnej postawie, zresztą przekonajcie się sami ;)


___________________________________________________________________________

In today's Inspired by I decided to focus on one of the most sought-after (and most handsome) models – Jon Kortajarena. Born in 1985 in Bilbao, Spain he walked in the best fashion shows and took part in the most prestigious campaigns. His career, despite the model being in his thirties, is still in its' peak. Jon was discovered in 2003 in Barcelona and a year later he became a face of Just Cavalli. Over 12 years he worked for the biggest names in the fashion industry ( Dolce & Gabbana, Versace, Armani etc.) and posed for countless campaigns and editorials. He also tried to break into acting, and unlike many other models, he played in a really good production – Oscar nominated movie 'A Single Man'. Even though the movie was directed by Tom Ford, famous fashion designer, which without a doubt helped him a little in getting a role - it is still a huge success.

Focusing on Kortajarena's style, it is characterized by a 'fashionable ease' which I believe contributed a lot to its' popularity. Moreover, combined with his 1950's James Dean inspired haircut it all makes him look really cool and desirable. I think that the model is a type of guy who looks great even in a plain white T-shirt and skinny jeans, he definitely can 'sell' clothes. He never gives an inpression of trying too hard which is a great feature. I actually believe that the secret of his charm lies in an unpretensious attitude, just look for yourselves :)
Photo Credits: 


Photos: models.com, instagram.comYou Might Also Like

0 comments