Visual diary: Amsterdam, Summer 2021

By 19:52 , ,

 Hi! It's a time for a new post! The next stop after Berlin this summer was Amsterdam. It's one of my favorite places in Europe, I love Flemish architecture and the liberated atmosphere of this city. Amsterdam is a stunning place, there is a great cafe culture, amazing museums, fantastic local designer stores - you can spend a lovely time there. 

My stay was super short. I flew from Gdańsk to Eindhoven and jumped on a direct train to the capital, which took a little over an hour. I had a one full day in Amsterdam, which I spent wandering around the canals and city's hot spots. I really liked the hotel which I was staying in, however it was a bit far from the centre, which is the only downside. 

Places:

Hotel: The NIU fender

W Hotel Lounge


__________________________________________Cześć! Czas na nowy post! Kolejnym przystankiem tego lata po Berlinie był Amsterdam. Jest to jedno z moich ulubionych europejskich miast, uwielbiam holenderską architekturę i wyzwoloną atmosferę, która tam panuje. Amsterdam to świetne miejsce, posiada świetną "kulturę kawiarnianą", niesamowite muzea, fantastyczne sklepy lokalnych projektantów - można tam spędzić naprawdę świetny czas. 

Mój pobyt był bardzo krótki. Wyleciałem z Gdańska do Eindhoven i wsiadłem w pociąg do stolicy, który jedzie nieco ponad godzinę. Miałem jeden pełny dzień w Amsterdamie, który spędziłem na spacerowaniu po kanałach oraz głównych atrakcjach miasta. Hotel w którym się zatrzymałem był bardzo fajny ale trochę daleko od centrum, był to jednak jego jedyny mankament.
You Might Also Like

2 comments

  1. Byłam w Holandii niejeden raz, a w rok temu latem miałam okazję odwiedzić Amsterdam. Szczerze to miasto nie zachwyciło mnie na tyle, by koniecznie chcieć ponownie do niego wrócić. Do samych Niderlandów ogólnie wróciłabym, ale do innych miejsc, które bardzo mi się podobały :) Tam gdzie miałam okazję mieszkać to w niewielkich miastach, jak okolice Harderwijk i Nijkerk. Według mnie nie byłoby nic szczególnego do zwiedzania, ale mam sentyment do tych miejsc, a widoki latem potrafią być tam piękne.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Hej, ja muszę odwiedzić jeszcze inne miasta w Holandii, uwielbiam ich architekturę więc jestem pewien że robią wrażenie! ;)

      Delete